Przejdź do zawartości

2007-10-01: Tusk: „Chcemy stworzyć Koalicję Wielkiej Szansy”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 1 października 2007

Dwaj Panowie „nie” na literę „K” - tak komentował debatę Kaczyński-Kwaśniewski przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na dzisiejszej konferencji w Sejmie.

Tematem przewodnim konferencji był jednak Narodowy Program Wielkiej Budowy oraz Koalicja Wielkiej Szansy. Chcemy stworzyć Koalicję Wielkiej Szansy. Jeżeli rozwój Polski ma się spełnić, jeśli mają powstać lotniska, autostrady i mosty, jeśli mamy zdążyć na Euro 2012, to potrzebna jest zgoda i porozumienie głównych sił politycznych - powiedział. Tusk powiedział również, że ze stworzeniem koalicji zwraca się do PiS, LiD i PSL.

Zwracamy się do liderów głównych partii i ich wyborców: Czy jesteście gotowi na taką koalicję? Ona jest nam potrzebna już teraz, w tej kadencji, bo to bardzo ważny czas w historii Polski. Doczekamy tego naszego cudu gospodarczego, jeśli przez te cztery lata zamiast nieustannej wojny, upokarzania się nawzajem, znajdziemy sposób porozumiewania się - powiedział lider PO.

Musimy spotkać się i porozmawiać o tworzeniu Koalicji Wielkiej Szansy. Autostrada nie ma legitymacji partyjnej, szpital nie ma ideologii. One albo dobrze funkcjonują, albo są budowane, albo są w ruinie - stwierdził Tusk.

Przewodniczący PO przytaczał słowa Polaków z Irlandii, Szkocji czy Anglii, których niedawno odwiedził. Twierdzili oni - jego zdaniem - że wrócą do Polski, ale gdy nie będzie na polskiej scenie politycznej postaci z dzisiejszej debaty. Debata wyłoni zwycięzcę polskiego socjalizmu. Będzie to spotkanie dwóch osób, które niewiele potrafią. Czekam z otwartą przyłbicą na zwycięzcę dzisiejszej debaty - kontynuował Tusk.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]