2007-10-01: Onet będzie sprzedawać Neostradę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 1 października 2007
Onet.pl-logo.JPG

Onet.pl liczy, że w 2008 roku z jego oferty skorzysta kilkadziesiąt tysięcy klientów, zarówno nowych użytkowników Neostrady, jak i tych, którym skończy się dotychczasowa umowa i zamiast ją przedłużać w TP SA kupią usługę w Onet.pl.

Podpisana na trzy lata umowa (z możliwością przedłużenia) gwarantuje Onet.pl, że TP SA będzie mu płaciła stałą kwotę za udostępnione treści oraz dodatkowo prowizję od każdego pozyskanego klienta Neostrady. TP w umowie zagwarantowało sobie wyłączność.

"W całym okresie trwania umowy klient dostanie internetowy dostęp do transmisji TVN24, piłkarskiej Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA (w tym do archiwów), a także do nowych i archiwalnych odcinków "Kryminalnych" oraz "Twarzą w Twarz" oraz do randkowego serwisu Sympatia. Teoretycznie przejście z Neostrady do OnetKonekt powinno odbywać się płynnie, ale obsługa techniczna zależy od TP. Sprzedaż OnetKonekt będzie stanowiła kilka procent naszych przychodów w 2008 roku" - powiedział Maciej Żak, członek zarządu Onet.pl. W 2006 roku Onet.pl miał 120,7 mln zł przychodów, a w I połowie 2007 roku osiągnął 73,1 mln zł.

Źródła[edytuj]