Przejdź do zawartości

2007-10-01: Janusz Korwin-Mikke nie został wpuszczony do studia TVP

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 1 października 2007
Janusz Korwin-Mikke

1 października członkowie Unii Polityki Realnej nie zostali wpuszczeni do studia telewizyjnego. Dziś miały miejsce dwa takie przypadki. W pierwszym prezes UPR Wojciech Popiela nie został wpuszczony do TV Biznes pomimo tego, iż został wcześniej zaproszony, a drugie zdarzenie miało miejsce w TVP kiedy to Janusz Korwin-Mikke nie został dopuszczony do udziału w programie Forum, czego chciał Roman Giertych - proponował by Korwin-Mikke zastąpił go.

"Przed chwilą prezes poinformował nas, że odwołuje ten program z powodu tego, że obawiał się jakichś wypowiedzi związanych z udziałem w tym programie Janusza Korwina-Mikke, który jako autor uchwały lustracyjnej jest teraz wrogiem śmiertelnym pana Urbańskiego, w związku z tą słynną lojalką" - powiedział Roman Giertych.

O wstrzymaniu emisji programu Forum w TVP1 zdecydowano po tym jak Roman Giertych poinformował, ze zamiast niego wystąpi Janusz Korwin-Mikke. Decyzje w tej sprawie podjął Andrzej Urbański, prezes TVP. "Żaden polityk nie będzie decydował o tym, jacy goście są zapraszani do programów TVP" - stwierdził Urbański.

TVP zmieniła decyzję po tym jak Giertych zdecydował się jednak wziąć udział programie. Stwierdził on również, że "jest to skandal, jakiego jeszcze w TVP nie było".

Aneta Wrona (rzecznik prasowy TVP) poinformowała, że o wznowieniu emisji programu zadecydowała Joanna Lichocka prowadząca Forum. "Redaktor Lichocka podjęła decyzję, że skoro pan Giertych chce wejść do studia, to ona go zaprasza, a pan prezes uszanował tę decyzję" - poinformowała rzeczniczka TVP.

Janusz Korwin-Mikke na swoim blogu napisał "Reżymowa TVP1 ODMÓWIŁA wpuszczenia mnie na dyskusję FORUM. Po interwencji Romana Giertycha, szefa KW LPR, ustąpiła - obecnie jednak znów zmieniła zdanie i postanowiła NIE WPUŚCIĆ mnie do studio! Rozpropagujcie Państwo tę informację jak najszerzej i jak najszybciej po Sieci. Stosowne protesty mile widziane." Podał także nr telefonów oraz maila do TVP z prośbą o protest przeciwko temu wydarzeniu.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]