2007-10-01: Halo 3 bije rekordy sprzedaży na świecie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 1 października 2007
Halo3.JPG

W Australii, po pierwszej dobie sprzedaży, grę Halo 3 w swoim posiadaniu miała jedna czwarta australijskich użytkowników konsoli Xbox 360. 50 tys. sprzedanych kopii gry i około 6 milionów dolarów australijskich zysku to rekord przemysłu rozrywkowego w tym kraju.

W Wielkiej Brytanii w sieci sklepów Woolworths gra znikała z półek sklepów w tempie, które wprawiało w osłupienie pracowników sieci. Zaraz po premierze Gerry Berkley, menedżer ds. sprzedaży gier, oznajmił, że jeśli sprzedaż utrzyma się na takim poziomie, Halo 3 ma szansę pobić wszystkie dotychczasowe rekordy sprzedaży jakiejkolwiek płyty CD, DVD czy książki.

Na polskim rynku również padł rekord. Jak poinformował polski oddział Microsoftu, Halo 3 w dniu swojej rynkowej premiery w Polsce sprzedała się w liczbie 4000 sztuk. Jest to rekord otwarcia sprzedaży dla konsoli Xbox 360 w Polsce.

Z okazji premiery gry na polski rynek ma trafić specjalny zestaw promocyjny składający się z konsoli Xbox 360 System oraz gry Halo 3.

"Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania grą Halo 3. Pierwsza partia gier sprzedała się błyskawicznie. Jednak już dzisiaj, po domówieniu towaru z magazynu, sprzedajemy nową pulę dostawy" - poinformował Dariusz Nicia, pracujący w warszawskim sklepie Saturn.

Źródła[edytuj]