Przejdź do zawartości

2007-09-30: Nowe radio internetowe dla uczniów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 30 września 2007

Od października w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku (Dolne Miasto) będzie funkcjonowało radio internetowe. Będą je prowadzili gimnazjaliści i licealiści. Uczniowie ustalili, że na razie będzie ono występowało pod nazwa roboczą: Radio Wolne, Dolne Miasto.

"E-kreatywni mają być nie tylko platformą do słuchania radia, ale także do zamieszczania wszystkiego, co się w uczniowskich głowach rodzi: poezji, fotografii, muzyki, malarstwa. Tydzień temu mieliśmy na przykład w szkole koncert zespołów rockowych z naszego i zaprzyjaźnionych ogólniaków. Teraz można obejrzeć fotoreportaż z imprezy i posłuchać nagrań. Na początku października odwiedzi nas Marian Kołodziej. Dzięki radiu nie umknie nam to spotkanie, będzie można zawsze wrócić do tej rozmowy" - powiedział Tomasz Zbierski, dyrektor szkoły.

"Od kilku lat internet jest doskonałym narzędziem kreacji: internauci piszą blogi i kręcą filmy dostępne dla wszystkich. Takie możliwości wciągają młodzież, chcemy wykorzystać jej potencjał. Do tego są jeszcze mp3, które z powodzeniem spełniają rolę dyktafonów i kamery cyfrowe. Wszystko proste w obsłudze, w sam raz do robienia reportaży z rodzicami czy sąsiadami - o historii i życiu dzielnicy. A dj'e mogą nadawać z domu" - stwierdził Jan Jackowicz-Korczyński, nauczyciel informatyki oraz kierownik projektu związanego z funkcjonowaniem radia.

Na razie w redakcji pracuje ośmiu uczniów. W radiu ma być emitowana przeważnie muzyka ale w planach jest też codzienny program dla rodziców.

Projekt jest otwarty również dla uczniów innych szkół Gdańska i okolic: "Masz - naście lat, mieszkasz w Gdańsku lub okolicy, lubisz nowe wyzwania: Zostań reporterem - korespondentem młodzieżowego internetowego Radia Wolne Dolne Miasto" - można przeczytać na stronie VI Liceum Ogólnokształcącego.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Pomorskie
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości