Przejdź do zawartości

2007-09-29: MŚ w kolarstwie szosowym: Tosatto zastąpi Di Lukę we włoskim Squadra Azzurra

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 29 września 2007
Danilo Di Luca

Matteo Tosatto zastąpi Danilo Di Lukę we włoskim Squadra Azzurra na Mistrzostwach Świata w niedzielę. 33-letni Włoch dostał oficjalną nominację do dziewięcioosobowego składu od dyrektora sportowego Franco Balleriniego w piątkowy wieczór. Di Luca wycofał się z wyścigu po naciskach ze strony Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI).

"Jesteśmy zwartym zespołem, zjednoczonym i rozdrażnionym. Przez to wszystko co wydarzyło się przez te ostatnie dwa dni, nie miałem nawet czasu, aby porozmawiać o ostatecznych rolach z kolarzami. W związku z tym dzisiaj (piątek), odbędzie się pierwsze techniczne zebranie. Oczekujemy, że będziemy mieć Tosatto z nami w niedzielę" - powiedział Franco Ballerini.

Bettini potwierdził powołanie dla 33-letniego Włocha i pozostanie Di Luki. "Byłbym szczęśliwy, naturalnie, gdybym wygrał kolejne mistrzostwa. Na prawdę mieliśmy jakiś zły okres. Teraz powitamy Matteo Tosatto, który dołączy do nas dziś w nocy (kiedy przybędzie z Włoch). Jesteśmy zadowoleni, że mamy doświadczenie Di Luki, który pozostanie z nami, ponieważ jego doświadczenie będzie pomocne" - powiedział Paolo Bettini, kolarz, który zdobył złoto w Salzburg rok temu.

"Maglia azzurra (koszulka narodowa) pozostanie w specjalnym miejscu w moim domu, nawet jeśli nie będę się mógł w niej ścigać" - powiedział Di Luca.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]