Przejdź do zawartości

2007-09-29: Listy wyborcze PiS

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 29 września 2007

Warszawską listę kandydatów PiS do Sejmu otwiera premier Jarosław Kaczyński, poznańską - wicepremier i Minister Finansów Zyta Gilowska. „Jedynką” w Gdańsku jest wicemarszałek Senatu Maciej Płażyński, a w Piotrkowie Trybunalskim - szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz.

Na pierwszych miejscach list PiS znaleźli się również ministrowie rządu Jarosława Kaczyńskiego:

W Katowicach na pierwszym miejscu listy PiS jest Minister Transportu Jerzy Polaczek, w Olsztynie - Minister Obrony Narodowej - Aleksander Szczygło, w Łodzi - Minister Pracy i Polityki Społecznej Joanna Kluzik-Rostkowska, w Płocku - Minister Skarbu Państwa Wojciech Jasiński, a w Rzeszowie - Minister Rozwoju Regionalnego Grażyna Gęsicka.

W Szczecinie pierwszy na liście jest Sekretarz Generalny PiS Joachim Brudziński, w Kaliszu - rzecznik rządu Jan Dziedziczak, w Opolu - podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lena Dąbkowska-Cichocka, w Legnicy - szef gabinetu politycznego premiera Adam Lipiński, w Lulinie - była szefowa KRRiT Elżbieta Kruk, natomiast w Chrzanowie - wiceszef MSZ Paweł Kowal, w Krośnie - szef klubu PiS Marek Kuchciński, a w okręgu podwarszawskim - Marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

W Białymstoku listę otwiera wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra a w Sieradzu - szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Paweł Zalewski.

W pozostałych okręgach listy wyborcze PiS otwierają dotychczasowi posłowie:

Źródła[edytuj | edytuj kod]