2007-09-29: Francuscy kolarze nie pojadą do Pekinu?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 29 września 2007

Irlandzki prezes Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Pat McQuaid zagroził w czasie Mistrzostw Świata Francuskiej Federacji Kolarskiej (FFC) poważnymi sankcjami jeśli organizacja ta włączy się w organizację Tour de France w 2008 roku bez wcześniejszego pozwolenia od UCI.

ASO organizator Tour de France i kilku innych wyścigów, już od trzech lat pozostaje w otwartym sporze z władzami UCI. ASO twierdzi, że nie potrzebuje UCI i zamierza się właśnie do krajowej federacji FFC o pomoc w przygotowaniu wyścigu. Chodzi tu między innymi o takie sprawy jak obsadę sędziowską.

"Jeżeli Francuska Federacja Kolarska zgodzi się na ewentualną propozycję ASO i przeprowadzi wyścig poza strukturami światowymi reakcja UCI będzie jednoznaczna" - ostrzegał w czwartek w Stuttgarcie Pat McQuaid.

"W takim przypadku przewidziane odpowiednie sankcje i mogą doprowadzić one do pozbawienia FFC prawa udziału w igrzyskach olimpijskich. Te sankcje dotyczyć mogę nie tylko kolarzy szosowych, ale i wszystkich innych konkurencji kolarskich rozgrywanych w czasie pekińskich igrzysk" - doprecyzował Irlandczyk.

Źródła[edytuj | edytuj kod]