2007-09-29: Cyfrowy Polsat sprzeda 25 proc. akcji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 29 września 2007

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Polsat Cyfrowy zaoferuje swoje akcje na przełomie listopada i grudnia, a do debiutu dojdzie przed Bożym Narodzeniem. Oferta obejmie wyłącznie istniejące akcje spółki - poinformowało anonimowe źródło agencji.

W związku z planowaną ofertą publiczną oraz wprowadzeniem akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Cyfrowy Polsat S.A. potwierdziła w oficjalnym komunikacie, że złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Menedżerami oferty globalnej i Współzarządzającymi Budową Księgi Popytu są UBS Investment Bank, Centralny Dom Maklerski Pekao oraz Dom Maklerski Penetrator. Doradcą finansowym Spółki w procesie jest Trigon.

- Cyfrowy Polsat S.A. dynamicznie się rozwija. Już dziś jesteśmy największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i wierzymy, że jesteśmy na takim etapie rozwoju by rozważyć przeprowadzenie oferty i debiut na warszawskiej giełdzie. Złożenie prospektu emisyjnego do Komisji Nadzoru Finansowego jest kolejnym ważnym krokiem w tym procesie - powiedział Dominik Libicki, prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A.

Źródła[edytuj]