2007-09-27: Kolarstwo: czy Bettini i Bramati dostarczali żel z testosteronem Sinkewitzowi?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 27 września 2007
Patrik Sinkewitz

Patrik Sinkewitz rzekomo powiedział, że Paolo Bettini i Davide Bramati dostarczali mu żel zawierający testosteron, kiedy cała trójka jeździła dla Mapei/Quick.Step. W odpowiedzi niemiecka telewizja zagroziła ponownie przerwaniem transmisji z imprez kolarskich, kiedy adwokat Sinkewitza zaprzeczył wszystkiemu.

Niemiecka telewizja ZDF doniosła, że Sinkewitz powiedział w czasie przesłuchania: "Miałem włoskich kolarzy, którzy troszczyli się…. O ten żel z testosteronem. Mógłbym podać nazwiska także, Bramati i Bettini". Cała trójka ścigała się razem w Mapei i Quick.Step zanim Niemiec trafił do T-Mobile w 2005 roku.

Zawodnik ten miał pozytywny wynik testu na testosteron w kontroli przeprowadzonej poza zawodami w czerwcu. Pod koniec lipca kolarz przyznał się, że używał plastrów z testosteronem. Sinkewitz współpracuje z oficerami śledczymi, ponieważ ma nadzieję na zredukowanie zawieszenia.

Stacja ZDF, która prowadzi relacje z Mistrzostwa Świata, zagroziła zatrzymaniem transmisji, tak jak zrobiła to tego lata na Tour de France, kiedy pozytywna próbka Sinkewitza została ogłoszona. "Jeżeli to niepewne zdarzenie całkowicie nie rozjaśni się, wtedy wszystkie opcje są możliwe. To zawiera także przerwanie transmisji" - powiedział Nikolaus Brender, główny dyrektor ZDF.

Adwokat Niemca, Michael Lehner, zaprzeczył autentyczności tego cytatu. "Mój klient nigdy nie powiedział czegoś takiego" - powiedział dla agencji prasowej sid.

Źródła[edytuj | edytuj kod]