Przejdź do zawartości

2007-09-26: MŚ w kolarstwie szosowym: Lars Boom zdobywa pierwszy złoty medal

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 26 września 2007

W rywalizacji U23 w konkurencji jazdy indywidualnej na czas, która zainaugurowała tegoroczne Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym, tęczową koszulkę mistrza wywalczył zawodnik holenderskiej kadry - Lars Boom. Srebrny medal zdobył Rosjanin Mikhail Ignatiev, a Francuz Jerome Coppel wywalczył brąz.

Kolarze mieli dziś do pokonania 38-kilometrową trasę, która podzielona była na dwie rundy po 19,3 km każda. Całą drogę w niespełna 49 minut pokonał Holender Lars Boom, uzyskując tym samym najlepszy rezultat wśród zawodników w kategorii U23. Drugi na mecie, Rosjanin Mikhail Ignatiev stracił do niego 8 sekund, a 46 sekund straty miał trzeci na mecie Francuz Jerome Coppel.

Wygrywając dzisiejszą jazdę na czas, Boom stał się podwójnym mistrzem świata - poprzedni tytuł wywalczył podczas MŚ w kolarstwie przełajowym. Młody Holender na co dzień reprezentuje barwy ekipy Rabobank.

"Trasa była trudna technicznie - liczne zakręty i podjazdy sprawiały, że trudno było utrzymać jednolite tempo jazdy. Mimo to cały czas czułem, że jestem w stanie wygrać tę rywalizację i jestem niesamowicie szczęśliwy, że dopiąłem swego. Liczę, że szczęście nie opuści naszej ekipy także podczas sobotniego wyścigu ze startu wspólnego i któryś z moich kolegów zajmie wysoką pozycję" - powiedział Boom.

Źródła[edytuj | edytuj kod]