Przejdź do zawartości

2007-09-26: Gowin: Marcinkiewicz wymarzonym prezydentem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 26 września 2007
Jarosław Gowin

Kazimierz Marcinkiewicz byłby znakomitym kandydatem na prezydenta Polski w 2010 r.” - oświadczył w TVN24 senator PO Jarosław Gowin, startujący z pierwszego miejsca na krakowskiej liście Platformy Obywatelskiej. Przedtem Marcinkiewicz udzielił mu poparcia.

„Polska nie może sobie pozwolić na utratę takiego polityka, jak Kazimierz Marcinkiewicz” - stwierdził Gowin. Jak dodał, były premier deklaruje, że jak znajdzie się dla niego miejsce na scenie politycznej, to wróci.

O poparciu swojej kandydatury przez Marcinkiewicza Gowin powiedział, że jest to poparcie nie dla etykietki politycznej, ale dla pewnych wartości. Zaprzeczył, by twarz Marcinkiewicza miała pojawić się na jego plakatach wyborczych. „Nie chcę podpierać się jego wizerunkiem” - zaznaczył Gowin.

„Wybory wygra nie ta partia, która pierwsza dobiegnie do mety, ale ta, która stworzy dobre koalicje rządowe” - stwierdził Gowin. „PO ma większe zdolności koalicyjne niż PiS, które w ciągu ostatnich dwóch lat zdołało wszystkich skutecznie zniechęcić do współpracy” - dodał senator. Gowin zdecydowanie odrzuca możliwość koalicji z LiD, nie ma złudzeń także co do współpracy z PiS. „Tego PiS-u, z którym ja chciałem koalicji, już nie ma: Marcinkiewicza, Sikorskiego” - przyznał Gowin. Ich miejsce zajęli politycy kierujący się zasadą "dziel i rządź". Senator powiedział, że liczy na koalicję z PSL.

Planowaną debatę Kaczyński–Kwaśniewski Gowin określił jako „gierki medialne”, „nie dotyczące istoty sporu”. „To będzie potyczka premiera ze zmęczonym człowiekiem mającym problemy alkoholowe” - podsumował.

Źródła[edytuj | edytuj kod]