Przejdź do zawartości

2007-09-26: Debata: Premier kontra „główna twarz III Rzeczypospolitej”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 26 września 2007
Jarosław Kaczyński i Aleksander Kwaśniewski (2002)

„Trzeba rozmawiać z główną twarzą III Rzeczypospolitej” - powiedział dzisiaj w radiowej Jedynce premier Jarosław Kaczyński, odnosząc się do przyszłej debaty z Aleksandrem Kwaśniewskim.

„To jest człowiek, który był prezydentem III RP, którego broni w tej chwili także Platforma Obywatelska. To jest szef całości” - powiedział o Kwaśniewskim premier w radiowej Jedynce. „To jest szef i pana Donalda Tuska, chociaż pan Donald Tusk pewnie będzie w tym momencie protestował. Dlaczego mam rozmawiać z innymi, jeśli debatę proponuje sam szef całości? Będę rozmawiać z głównym partnerem i oponentem politycznym, a nie z tymi, którzy w tej hierarchii są niżej. Sam jestem szefem, więc mogę rozmawiać z szefem” - dodał premier.

Odnosząc się do sprawy debaty, Jarosław Kaczyński podkreślił, że między sztabami wyborczymi PiS i LiD „żadnego wcześniejszego układu sprzed miesiąca” nie było. „Każdy z członków naszego sztabu może zaprzysiąc, że takiego układu nie było. Naradzaliśmy się nad tym czy się zgodzić, czy nie na zapleczu hali, gdzie odbywał się wiec wyborczy w Lublinie. Wszyscy mieli zdanie, że trzeba to wyzwanie przyjąć. Gdybyśmy go nie przyjęli, byłoby to bardzo źle zrozumiane. Nie należy wykorzystywać tego kolejnego fatalnego wydarzenia, które miało miejsce w Kijowie. Trzeba rozmawiać. Trzeba rozmawiać z główną twarzą III Rzeczypospolitej” - powiedział Kaczyński.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]