2007-09-25: Taśmy z warsztatów dla studentów UW prowadzonych przez Nelly Rokitę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 25 września 2007
Nelli Rokita

Na łamach portalu prawy.pl opublikowano fragmenty warsztatów dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego, podczas których Nelli Rokita, mówiła, że w PRL-u mogło być kobietom lepiej i jako przykład podała prawo do aborcji.

Nagranie zostało zrobione podczas debaty "Feminizm po polsku w XXI wieku", 15 marca 2006 roku. Nelli Rokita, obecnie doradca do spraw kobiet prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przyznaje, że "dla kobiet było za komuchów lepiej".

Nie jest to pierwszy ujawniony fragment tej debaty, podobny ukazał się na portalu YouTube dziesięć miesięcy temu, za sprawą internauty o nicku Farlaf.

Na warsztatach swoją obecność zapowiedziały wówczas Magdalena Środa i Katarzyna Grochola, ale okazało się, że nie mogą dojechać.

"Na domiar złego okazało się, że pani Rokita mówi jak potłuczona, wiele już w życiu słyszałem, ale jej wypowiedzi były naprawdę chaotyczne, jak coś jej się przypomniało to od razu uciekała w kolejny wątek, nie dało się nawet wyczuć, o czym chciała mówić, a co jest dygresją... Więc choć były wypowiedzi z publiczności, to było jedno wielkie (diabeł swoje, pop swoje)..." - komentował warsztaty internauta, który zamieścił film w portalu YouTube.

Nelli Rokita na razie nie komentuje całej sprawy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]