Przejdź do zawartości

2007-09-25: Maciej Płażyński startuje z listy wyborczej PiS

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 25 września 2007
Maciej Płażyński

Były marszałek Sejmu oraz jeden z twórców PO Maciej Płażyński wystartuje w wyborach do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Będzie otwierał gdańską listę wyborczą partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jak zaznacza Płażyński jego start nie jest automatycznym wejściem do PiS, ponieważ ma nadzieję, że po wyborach powstanie koalicja PO-PiS i on jest jej orędownikiem. W podobnym tonie wypowiedział się premier Jarosław Kaczyński mówiąc "ta wiadomość jest dla nas radosna (...) decyzja pana marszałka otwiera drogę z tego prawdopodobnego pata". Premier dodał również, że start Maciej Płażyńskiego z listy jego partii to "swego rodzaju sojusz, który będzie mógł być rozszerzony na inne środowiska prawicowe". Były marszałek zawarł umowę z PiS-em na mocy, której z ramienia tej partii wystartują także inne osoby związane z Płażyńskim m.in. Longin Komołowski.

Maciej Płażyński, który rozważał start z listy PO, argumentuje swoją decyzje tym, że "wygrana PiS pomoże koalicji PO- PiS, a przeszkodzi ewentualnej koalicji z lewicą". Były marszałek nie ukrywa, że jest kategorycznym przeciwnikiem koalicji PO z LiD. Płażyński dodał także, że po kilku latach od jego odejścia z PO, jego była partia "nie zmieniła się na tyle, aby do niej wrócić".

Źródła

[edytuj | edytuj kod]