Przejdź do zawartości

2007-09-25: Billboard wyborczy PiS: sPOwolnili Warszawę, sPOwolnią Polskę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 25 września 2007


Zdjęcie rozkopanej ulicy, samochodowych korków, znak ostrzegawczy z Hanną Gronkiewicz-Waltz oraz hasło: „sPOwolnili Warszawę, sPOwolnią Polskę” - tak wygląda billboard wyborczy warszawskiego PiS, przedstawiony w poniedziałek przez polityków partii.


Wiceminister gospodarki Paweł Poncyljusz (PiS) powiedział podczas prezentacji billboardu, że „podsumowuje on rok rządów prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz”. „Te rządy nie są pasmem sukcesów. Mieszkańcy stolicy nie odczuwają zasadniczej zmiany z tego powodu, że Platforma razem z LiD rządzi miastem” - podkreślił. Przyznał też, że Warszawie potrzebne są inwestycje drogowe i infrastrukturalne.

„Życzymy pani Gronkiewicz-Waltz, aby po czterech latach rządów w Warszawie zostawiła po sobie tak wiele, jak zostawił Lech Kaczyński” - dodał wiceminister gospodarki. Jego zdaniem obecnie miasto jest sparaliżowane, na razie w stolicy można zobaczyć tylko korki i przedłużające się remonty.

Karol Karski z kolei zarzucił prezydent Warszawy, że stolica - pod rządami Gronkiewicz-Waltz - w niewielkim stopniu wykorzystuje środki z Unii Europejskiej. „Mamy do czynienia z wieloma sytuacjami, które pokazują, że to miasto - symbol rządów Platformy - jest zarządzane nieudolnie” - ocenił Karski.

Szef warszawskiego PiS Maciej Więckowski uważa natomiast, że dotychczasowe działania władz miasta pokazują, iż Platforma Obywatelska nie radzi sobie z rządzeniem stolicą.

Źródła[edytuj | edytuj kod]