2007-09-24: Roberto Heras będzie mógł powrócić do kolarstwa po 2-letnim zawieszeniu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 24 września 2007
Roberto Heras

Roberto Heras, trzykrotny zwycięzca wyścigu Vuelta a España, będzie mógł powrócić do kolarstwa po 2-letnim zawieszeniu za używanie EPO podczas wyścigu dookoła Hiszpanii w 2005 roku. Z decyzją, czy powróci do peletonu, postanowił jednak zaczekać aż do końca roku. Jak podaje „todociclismo”, Heras nie narzeka na brak ofert, jednakże każdą z nich skrupulatnie rozważa w oparciu o warunki i sytuację.

"Wciąż lubię jeździć na rowerze, i każdego dnia trenuję z myślą o powrocie do peletonu w nadchodzącym sezonie. W tej chwili mam kilka ofert, jedną z drużyny Fuerteventura, ale na niektóre sprawy trzeba patrzeć z rozsądkiem" - mówił Hiszpan. 33-latek dodaje, że jeżeli nie wróci do zawodowego peletonu, to nie będzie to koniec świata.

Heras wierzy, że Alberto Contador jest teraźniejszością i przyszłością hiszpańskiego kolarstwa. Skomentował też sytuacje takich zawodników, jak jego rodak Alejandro Valverde i Australijczyk Allan Davis, którzy są wyrzucani z wyścigów, pomimo, że nie zostali zawieszeni. "Są ofiarami błędu. Operación Puerto została zamknięta, i niektórzy kolarze ponieśli konsekwencje. Oni chcą tylko, żeby ich sytuacja się wyjaśniła, żeby powiedziano im „tak” lub „nie”. W tej chwili nie mogą być niczego pewni, i to nie jest fair" powiedział kolarz.

Źródła[edytuj | edytuj kod]