Przejdź do zawartości

2007-09-24: Bydgoszcz: nie ma finału w sprawie autobusu 69

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 24 września 2007
Bydgoszcz

Linia autobusowa nr 69 kursuje z Osiedla Błonia na Osiedle Tatrzańskie w Bydgoszczy. Obsługuje dziennie ok. 40 tys. pasażerów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg w sprawie nowego przewoźnika linii ponieważ Miejskie Zakłady Komunikacji źle ją obsługiwały przyczyniając się do ciągłych opóźnień autobusu. ZDMiKP otrzymał trzy oferty (m.in. ofertę MZK).

"Jedna z firm złożyła protest do Urzędu Zamówień Publicznych i czekamy teraz na odpowiedź" - powiedział Jan Siuda, dyrektor ZDMiKP. Poinformował on również, że sprawa zostanie wyjaśniona najprawdopodobniej do końca września.

Zaistniałą sytuacją zaniepokojone jest MZK, które w razie niepowodzenia w przetargu będzie musiało zwolnic ok. 80 pracowników zajmujących sie obsługą linii 69 (kierowcy i mechanicy).

"Ludzie mają trzymiesięczne wypowiedzenia, więc muszą je otrzymać najpóźniej 30 września. Czekają nas jeszcze negocjacje ze związkowcami. Dlatego denerwujemy się brakiem decyzji" - stwierdził Witold Dębicki, dyrektor MZK.

"Ludzie obawiają się o swoją pracę i żądają zdecydowanych działań od szefostwa. Jeśli przegramy bitwę o 69, będziemy chcieli odwołania prezesa. Boimy się, że po takiej porażce nasza firma może przestać istnieć" - powiedział Andrzej Arndt, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa kujawsko-pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Kujawsko-pomorskie
Kujawsko-pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka
pozostałych miejscowości