Przejdź do zawartości

2007-09-23: Premier: jeśli zwycięży PO i LiD, to będzie nowy 13 grudnia 1981 r.

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 23 września 2007

Jeśli w wyborach zwycięży PO i LiD: "to będzie nowy 13 grudnia 1981 roku" - stwierdził premier Jarosław Kaczyński na sobotniej konwencji PiS w Rzeszowie. Powiedział również, że: "Ci którzy stanowili przeszkody (dla sojuszu PO-LiD) są usuwani, ci którzy przychodzą, muszą przysięgać na ten sojusz".

"21 października, jeśli oni zwyciężą, jak niektórzy uważają, to nie będzie nowy 4 czerwca 1992 roku (ujawnienie listy Macierewicza i upadek rządu Jana Olszewskiego); to będzie nowy 13 grudnia 1981 roku" - powiedział Jarosław Kaczyński.

"Dlatego my nie mamy wyjścia, musimy zwyciężyć, zwyciężyć nie trochę, ale całkowicie, zwyciężyć na tej ziemi, ale i w Polsce" - mówił premier. I dodał: "Zwyciężyć, by Polska szła drogą wybraną w 2005 roku, by szła ku IV RP, ku demokratycznemu państwu wolnych Polaków".

"Co on wypił i ile, jeżeli przyszło mu do głowy powiedzieć, że zwycięstwo PO będzie oznaczać 13 grudnia 1981 roku? Ze Szczecina mówię tym kłamstwom: dość. Kto daje panu prawo obrażania tamtej "Solidarności" i bohaterów tamtego czasu?" - powiedział Donald Tusk, szef PO.

Źródła[edytuj | edytuj kod]