Przejdź do zawartości

2007-09-22: Nowym zwycięzcą Tour de France 2006 Óscar Pereiro Sio

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Óscar Pereiro Sio, Tour de Romandie 2007
sobota, 22 września 2007

Po zawieszeniu Floyda Landisa (19 września 2007) na dwa lata i odebraniu mu zwycięstwa w Tour de France z 2006 roku, UCI ogłosiło nowego zwycięzcę Óscara Pereiro Sio, który na mecie w Paryżu był drugi.

Pereiro ma nadzieję na oficjalną dekorację, ponieważ nie opuszczał Paryża w żółtej koszulce lidera. Oprócz tego powiedział: "Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji po bardzo długich dla mnie czternastu miesiącach oczekiwań".

Pereiro nie chce również rozpamiętywać tego, że już w Paryżu mógłby zostać oficjalnie ogłoszony zwycięzcą "Wielkiej Pętli". Jednakże dodał, że trzeba być pewnym decyzji, a i tak przypomnieć sobie po dziesięciu latach o wygraniu takie wyścigu będzie cudowne.

Kolarz Caisse d'Epargne powiedział, że próbuje porównać swoją sprawę do sprawy jego kolegi z drużyny Alejandro Valverde, mówiąc, że chciałby, aby wszyscy kolarze pozostali niewinni do czasu, gdy wszystkie dowody zostaną wyczerpane. Ma nadzieję, że UCI i Grand Toury będą jednoczyć siły by razem zwalczać doping w kolarskim peletonie.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]