2007-09-22: Kolarz Alejandro Valverde i sprawa Operación Puerto

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 22 września 2007
Alejandro Valverde, Tour de France 2005

Reprezentant prawny Alejandro Valverde jest przygotowany na przesłuchanie w Sądzie Arbitrażowym dla Sportu (CAS) w środę, 26 września, tylko cztery dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata, gdzie hiszpański kolarz ma nadzieję rywalizować. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) twierdzi, że Valverde jest poważnie powiązany z Operación Puerto i dlatego nie powinno się mu zezwolić na start w Stuttgarcie. 19 września UCI zaakceptowała wniosek Hiszpańskiej Federacji Kolarskiej (RFEC), która popiera swojego kolarza, dla mediacji z CAS.

José Rodriguez, prawnik Valverde, potwierdził, że obecność jego klienta na przesłuchaniu w CAS nie będzie konieczna: "Alejandro Valverde gra formalną rolę, która nie wymaga jego obecności".

"To bardzo skomplikowana sprawa" - kontynuował Rodriguez mówiąc o sytuacji swojego klienta: "Dlatego właśnie nie chcemy być wielkimi optymistami, ani pesymistami również". Prawnik zaznaczył także, że dokumentacja UCI, w sprawie Operación Puerto, która ma być zaprezentowana w CAS jest bardzo przekonująca i ma mocne poparcie.

Lista kolarzy, którzy będą rywalizować w Mistrzostwach Świata została w środę opublikowana przez UCI. Nazwisko Valverde nie zostało na niej umieszczone. Rodriguez zauważył, że są tam inni zawodnicy, którzy są przypuszczalnie wplątani w Puerto, ale mają zezwolenie na start w Stuttgarcie a także kolarze tacy jak, Erik Zabel, który przyznał się do stosowania EPO w latach 90.

Źródła[edytuj | edytuj kod]