2007-09-22: Frankowski do Niemiec?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 22 września 2007
Sport
N icon sport2.png
Tomasz Frankowski

Były piłkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski Tomasz Frankowski nadal nie jest w żadnym klubie po tym jak rozwiązał kontrakt z Wolverhampton Wanderers F.C. Po informacjach o powrocie do krakowskiej Wisły, pojawiły się pogłoski o rzekomym zainteresowaniu VfL Bochum, gdzie Frankowski miałby trafić w styczniu. VfL Bochum po odejściu Gekasa do Bayeru Leverkusen, poszukuje jego następcy.

Frankowskim, który obecnie jest w Polsce po przejściu operacji przepukliny, zainteresowany jest także klub Zagłębie Lubin. "Zastanawiamy się nad jego pozyskaniem. Muszę o tym jeszcze podyskutować ze współpracującym z nami menedżerem Marco Branco. Jeżeli zadecydujemy o tym, że chcemy Frankowskiego, to natychmiast przystąpimy do konkretnych rozmów. Ale zdaje sobie sprawę, że jeśli go pozyskamy, to Frankowski nie zagra u nas szybciej niż w rundzie rewanżowej" - powiedział Robert Pietryszyn, prezes klubu.

"Nie będę odpowiadał na pytania kto, gdzie, po co, za ile, ponieważ czekam na konkretną ofertę. Kontaktuję się z moim menedżerem co kilka dni. Na razie jestem w Krakowie. Razem z rodziną podróżujemy od dwóch lat. Bywa to nudne, ale jak będzie trzeba, to znów wyjedziemy. Na razie ograniczam się do bieżni i rowerka. Najważniejsze jest dla mnie zdrowie, a jego brakuje mi od ponad roku. Jedyny cel, jaki chcę osiągnąć, to wrócić do zdrowia. Wróciłem do Krakowa, bo tu mam dom. Dopóki się nie wyleczę, nie zamierzam negocjować z żadnym klubem i teoretyzować, gdzie zagram w przyszłości" - poinformował Frankowski.

"Jeszcze nie czas na powrót Frankowskiego do polskiej ligi" - stwierdził Robert Kiłdanowicz, menedżer piłkarza. "W takim razie, wie co mówi" - skomentował to Frankowski.

Źródła[edytuj]