Przejdź do zawartości

2007-09-20: Warszawa: „TNMT – Wojownicze Żółwie Ninja” – impreza rodzinna

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 20 września 2007

W sobotę, 29 września, od godz. 11:00 do 19:00 w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach odbędzie się impreza rodzinna, której bohaterami będą Wojownicze Żółwie Ninja i ich najnowsze przygody. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

W krainie nieustraszonych Żółwi, w jaką zamieni się tego dnia Multikino, prowadzone będą rozgrywki na ekranach. Zabawa oparta będzie o grę komputerową „TNMT – Wojownicze Żółwie Ninja”. Powstała ona w oparciu o film – najnowszą kinową wersję przygód Żółwi będzie można oglądać w kinach od 28 września.

„TNMT – Wojownicze Żółwie Ninja” to gra akcji, w której kieruje się przygodami Leonarda, Donatella, Raphaela i Michelangela. Toczona jest walka z nowymi wrogami czwórki bohaterów – Klanem Stopy.

Pary graczy mają zapewnioną zabawę pod okiem prowadzących, którzy wyjaśnią jak grać, by wykorzystać wszystkie unikalne możliwości i triki. Każdy z Żółwi ma bowiem wiele niepowtarzalnych umiejętności walki i ruchu (między innymi: wykonywanie akrobatycznych skoków z dachów kamienic i wznoszenie się po murach, kręcąc nun-chack’iem). W programie imprezy także konkursy i zagadki dotyczące bohaterskich Żółwi. Zwycięzcy otrzymają egzemplarze gry oraz inne gadżety. Premiera gry (w polskiej wersji językowej – na PC) odbyła się 14 września.

Do 16 września trwała także kampania reklamowa nowego tytułu wydawnictwa Egmont pt. "Wojownicze Żółwie Ninja", przeznaczonego dla chłopców w wieku 6-9 lat. Firma DSK przygotowywała spoty reklamowe w telewizji zachęcające do zakupu produktu. 24-stronicowy miesięcznik będzie ukazywał się nakładem 50 tys. egzemplarzy. Zawiera dwa komiksy, zabawy, zagadki oraz plakat. Wydawnictwo Egmont będzie również dołączało do pisma gadżet związany z Żółwiami Ninja (w pierwszym numerze była to wyrzutnia dysków).

Organizatorem spotkania jest firma Ubisoft, jeden z producentów, wydawców oraz dystrybutorów interaktywnych produktów rozrywkowych w skali światowej. Posiada obecnie biura w 22 krajach i oferuje swoje produkty w ponad 50 państwach na całym świecie. W roku finansowym 2006-2007 Ubisoft wygenerował sprzedaż na poziomie 680 milionów euro. Firma obecnie przymierza się do otwarcia studia w chińskim mieście Chengdu, gdzie początkowo zatrudnić ma 10 osób, a w późniejszym okresie 200. W mieście tym corocznie kształci się 35 000 programistów.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości