2007-09-17: Targi Sprzętu Muzycznego i Sprzętu Oświetleniowego odbędą się 20 września

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 17 września 2007
Musicmedia2007.JPG

Na zaplanowanych na przyszły tydzień Targach Muzycznych i Sprzętu Oświetleniowego Music Media 3 w Krakowie promowany będzie Linux. W programie imprezy znalazły się warsztaty poświęcone wykorzystaniu tego systemu w pracy z dźwiękiem. Odbędą się one w czwartek 20 września, o godzinie 13:00.

Prezentację “Linux w zastosowaniach audio” poprowadzi Paweł Wolniewicz – redaktor witryny Dźwięk i muzyka w Linuksie. Przedstawi on multimedialne dystrybucje Linuksa uruchamiane z płyt CD/DVD, zagadnienia związane z systemem audio (sterowniki ALSA, serwer JACK) oraz jednoczesnym wykorzystywaniem wielu aplikacji.

Uczestnicy warsztatów obejrzą także kilka programów muzycznych dla Linuksa. Szczególny nacisk będzie położony na aspekt praktyczny. Podczas warsztatów uruchomiona zostanie jedna z multimedialnych dystrybucji Linuksa, która posłuży do zaprezentowania możliwości tego systemu, przede wszystkim dla potrzeb syntezy dźwięku.

Targi Music Media 3 to najważniejsza impreza branży muzycznej w Polsce. Tegoroczna edycja skupiać będzie ponad 80 wystawców, którzy zaprezentują ponad 300 marek. Targi odbędą się w Krakowie, przy ulicy Centralnej 41A. Bilet upoważniający do wstępu na teren ekspozycji kosztuje 5 złotych – konieczna jest jednak uprzednia rejestracja przez Internet.

Źródła[edytuj | edytuj kod]