2007-09-16: Rosja: wypadek śmigłowca Mi-8, wśród ofiar są Polacy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 16 września 2007
N icon disasters and accidents.png

"Sześć osób zginęło, a jedna została ciężko ranna w katastrofie śmigłowca Mi-8, do której doszło w sobotę w obwodzie magadańskim na rosyjskim Dalekim Wschodzie" - poinformowało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MCzS).

Aleksandr Sokołow, szef delegatury MCzS na Dalekim Wschodzie poinformował w niedziele, że na pokładzie maszyny znajdowało się trzech członków załogi i czterech pasażerów (m.in. dwaj Polacy - myśliwy i jego przewodnik).

Ambasada RP w Moskwie i polski Konsulat Generalny w Irkucku nie potwierdzają informacji.

Rosyjskie media podały, że wypadek przeżył jedynie dowódca śmigłowca, który z ciężkimi poparzeniami został przetransportowany do szpitala. Lekarze poinformowali, że jego stan jest stabilny.

Wypadek miał miejsce w sobotę ok. godziny 16:00 czasu lokalnego. Śmigłowiec wyleciał z miejscowości Sejmczan w kierunku rzeki Burgali. Należąca do straży leśnej maszyna wykonywała lot komercyjny. Najprawdopodobniej wystąpiły problemy techniczne. Wrak śmigłowca znaleziono 16 września rano, na zboczu góry Suruktach. Grupa badająca przyczyny wypadku dotrze na miejsce zdarzenia dopiero w poniedziałek.

Źródła[edytuj | edytuj kod]