Przejdź do zawartości

2007-09-16: Rajdowiec Colin McRae nie żyje?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 16 września 2007
Oficjalna strona Colina McRae

39 letni, szkocki rajdowiec, Colin McRae, prawdopodobnie zginął w katastrofie helikoptera Squirrel, którym leciał wraz ze swoim pięcioletnim synem Johnnym - poinformował brytyjski Daily Mail. Katastrofa miała miejsce 15 września 2007 roku około godziny 18:00 czasu polskiego (16:00 czasu lokalnego), kilometr na północ od szkockiego miasteczka Lanark. Panowały niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nikt z załogi nie przeżył. Nie wiadomo kto dokładnie znajdował się na pokładzie maszyny, jednak wiadomości z kilku źródeł potwierdzają, że wśród załogi był Colin McRae. Identyfikacja zwłok ma odbyć się dzisiaj.

Informacje o tym, że rajdowiec znajdował sie na pokładzie, podał serwis Motorsport-total.com oraz SkyNews, który powoływał sie na żonę Colina - Alison. Times powołując sie na agenta kierowcy napisał, że McRae pilotował śmigłowiec. Air Accidents Investigation Branch poinformował, że na pokładzie helikoptera znajdowały się dwie osoby. Jednak policja ze względu na zniszczenia nie podała żadnych informacji dotyczących liczby pasażerów maszyny.

Jak podało SkyNews, helikopter był zarejestrowany na Colina McRae, który posiadał licencję pilota.

"Dotychczas nie udało nam się ustalić żadnych szczegółów. Wszelkie informacje dotyczące śmierci Colina to czyste spekulacje. Czekam na możliwości porozumienia się z rodziną Colina, aby dowiedzieć się co właściwie się wydarzyło" - powiedział Campbell Roy, jeden z członków zespołu McRae.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]