2007-09-15: Mozilla Firefox 2.0.0.7 w październiku?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 15 września 2007

Fundacja Mozilla jest organizacją non-profit, powstałą 15 lipca 2003 roku. Celem jej jest organizacja prawnego i finansowego projektu Mozilla i jego pochodnych.

Podała ona ostatnio, że planowane jest wprowadzenie nowej aktualizacji przeglądarki Firefox 2 do wersji 2.0.0.7. Podano również orientacyjną datę wprowadzenia aktualizacji na 14 października 2007 roku.

Ostatnio okazało się również, że korzystanie z Firefox i QuickTime może być niebezpieczne dla użytkowników komputerów. Błąd związany jest z jest z formatem Media Link (pliki .qtl).

"W praktyce luka ta pozwala na zrobienie z przeglądarką wszystkiego, czego zapragnie napastnik. Może on doinstalować do niej backdoora, a jeśli przeglądarka będzie uruchomiona z przywilejami administratora - to także zainstalować w systemie dowolny program" - poinformował Petko Petkov zajmujący sie testowaniem zabezpieczeń.

"Wydaje się, że jest to bardzo poważna sprawa. Współpracujemy w tym zakresie z Apple i badamy, w jakim stopniu problem leży po naszej stronie" - powiedziała Window Snyder, szefowa działu bezpieczeństwa Mozilla Foundation.

Firma Apple (właściciel praw autorskich do QuickTime) wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że problem zostanie niebawem rozwiązany.

Źródła[edytuj]