2007-09-12: Kiedy wróci do kraju poszukiwany przez prokuraturę Krauze?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 12 września 2007

Poszukiwany przez prokuraturę Ryszard Krauze nie wróci do kraju przed wyborami - dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Do tego czasu nie chce też wypowiadać się w mediach.

„Prezes jest za granicą, gdzie wykonuje swoje obowiązki służbowe. Prokom to firma międzynarodowa, o czym wiele osób w Polsce zapomina” - powiedział Krzysztof Król z biura prasowego spółki. Nie chce jednak zdradzić, w jakim kraju przebywa Krauze. Jak ustaliła gazeta, ostatnio był w Stambule.

Prokuratura poszukuje Ryszarda Krauzego w związku ze śledztwem w sprawie przecieku o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Chce mu postawić zarzuty. Śledczy badają powiązania biznesmena z politykami, w tym z byłym szefem MSWiA. Na ujawnionych przez prokuratorów nagraniach z hotelu Marriott to właśnie do apartamentu Krauzego miał pójść Janusz Kaczmarek.

„Powody, dla których Krauze nie chce wracać, są znane tylko jemu. Już ten fakt najlepiej świadczy o nim samym” - komentuje poseł Tadeusz Cymański z PiS. Według Krzysztofa Sikory z Samoobrony biznesmen właściwie ocenia obecne rządy w Polsce. „Myślę, że Krauze wierzy w to, iż po wyborach powstanie komisja śledcza, która wszystko wyjaśni, bo teraz nie ma na to szans” - stwierdził Sikora.

Bronisław Komorowski z PO uważa, że do tej informacji odnieść się powinien raczej prezydent Lech Kaczyński. „To prezydent jest dobrym znajomym Krauzego” - zaznaczył.

Źródła[edytuj]