2007-09-12: Giertych wystartuje z listy wyborczej w Lublinie, stolicę dostanie Jurek

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 12 września 2007
Roman Giertych podczas ostatniego posiedzenia Sejmu V kadencji

Marek Jurek jest naturalnym patronem Ligi Prawicy Rzeczypospolitej, więc naturalnym miejscem dla niego jest Warszawa” - tak Roman Giertych uzasadnił w TVN24 swoją decyzję o wyborczym starcie w Lublinie.

W Warszawie Giertych startował w zeszłym roku i niewiele brakowało, by się nie dostał do Sejmu. Teraz lider LPR zarzeka się, że przez ustąpienie miejsca w Warszawie chce „podkreślić rolę” Marka Jurka. „Jurek jako były marszałek Sejmu i jeden z najpopularniejszych polityków pełni naturalną rolę patrona naszego nowego ugrupowania” - argumentował.

Roman Giertych zapowiada, że Liga Prawicy Rzeczpospolitej nie jest koalicją obliczoną tylko na wybory. „Naszym celem jest zbudować nową jakość” - mówił. Jest przekonany, że UPR, LPR i PR wiele łączy.

„Mamy trzy fundamentalne sprawy wspólne. Łączą nas przede wszystkim wartości dotyczące cywilizacji europejskiej i chrześcijaństwa oraz podejścia konserwatywnego. Po drugie łączy nas troska o suwerenność państwa, sprzeciw wobec euro, konstytucji europejskiej. Wreszcie trzecia zgodna kwestia to wolny rynek” - powiedział lider LPR.

Giertych liczy, ze koalicja LPR w wyborach uzyska wynik dwucyfrowy. „Na trzycyfrowy na pewno nie liczę” - stwierdził.

Źródła[edytuj | edytuj kod]