2007-09-04: Warszawa: przedłużający sie termin otwarcia nowego terminalu na Okęciu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 4 września 2007
Okęcie, terminal 1

Nowy terminal warszawskiego lotniska na Okęciu nadal jest zamknięty. Strażacy nie podjęli jeszcze decyzji w sprawie zabezpieczeń przeciwpożarowych w nowej hali odlotów. Według wstępnych zapowiedzi decyzja miała zapaść w ubiegłym tygodniu.

Jest to już kolejne opóźnienie. Wykonawca (konsorcjum Ferrovial, Budimex, Lamela) za każdy dzień zwłoki według kary umownej będzie musiał zapłacić 70 tys. dolarów. Ponieważ termin oddania obiektu do użytku przypadał na 30 kwietnia 2007 roku, kwota ta wynosi już około 9 mln dolarów.

Spawa dotyczy zagłuszanych przez wentylatory komunikatów ostrzegawczych w pasie o szerokości 25 metrów. Wykonawca zamontował już na spornym terenie monitory, na których mają być wyświetlane powiadomienia. Jednak straż pożarna nadal uważa to za niewystarczające i zażądała nowej ekspertyzy.

"Analizujemy dokumenty. Decyzja być może zapadnie w poniedziałek" - powiedział starszy brygadier Dariusz Malinowski, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Stwierdził również, ze o jakichkolwiek opóźnieniach ze strony straży pożarnej nie ma mowy ponieważ ma ona na odpowiedz 30 dni a od złożenia odwołania minął dopiero tydzień.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości