2007-09-04: Nowa książka Stephena Hawkinga pt. „Ukryty Klucz do Wszechświata”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 4 września 2007
Kultura i rozrywka
N icon culture.png
Stephen Hawking

Profesor Stephen Hawking, brytyjski astrofizyk stwierdził w swojej nowej książce pt. "Ukryty Klucz do Wszechświata", że metodą na uratowanie ludzkości jest zasiedlenie kosmosu. Napisał, że Ziemię czeka zagłada z powodu wojny jądrowej lub zderzenia z asteroidą.

"Na dłuższą metę przetrwanie rasy ludzkiej jest zagrożone. Prędzej czy później jakaś śmiercionośna katastrofa nastąpi. Ale jeśli skolonizujemy kosmos, nasza przyszłość powinna być bezpieczna" - napisał Hawking.

Jednak problemem jest odległość do najbliższej planety, której warunki są najbardziej sprzyjające kolonizacji. Taki lot trwałby 50 tysięcy lat. Autor proponuje aby skonstruować silniki napędzane antymaterią co skróciłoby podróż do 6 lat.

Niektórzy krytycy twierdzą, że najnowsza książka Stephen Hawkinga będzie cieszyła się takim samym powodzeniem jak wcześniejsze o wszechświecie i czarnych dziurach. Inni są zdania, że autor za bardzo wykorzystuje swoją niepełnosprawność. Hawking jest unieruchomiony na wózku inwalidzkim a porozumiewa się za pomocą syntezatora mowy.

Zwolennicy profesora zaznaczają jego osiągnięcia oraz podkreślają, że na Uniwersytecie Cambridge piastuje to samo stanowisko, co przed laty Izaak Newton.

Źródła[edytuj]