Przejdź do zawartości

2007-09-03: Dobry występ Polaków na Tour de Slovaquie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 3 września 2007

Na ostanim etapie najszybszy był Kazimierz Stafiej z grupy DHL-Author. Inny kolarz tej ekipy Marcin Sapa w końcowej klasyfikacji zajął 3 miejsce.

W tym pięcioetapowym wyścigu aż 3 razy kolarze polskiej grupy trzy razy stawali na podium w tym dwa razy na najwyższym stopniu. Kazimierz Stafiej pokazał, że jest doświadczonym kolarzem. Gdy wiedział, że nie ma większych szans na dobre miejsce w klasyfikacji generalnej odpuścił czasówkę i skupił się na ostatnich etapach. Na przedostatnim etapie jeszcze się nie udało, ale za to już na ostatnim etapie razem z 4 innymi kolarzami Kazimierz odskoczył i zjawił się na mecie 25 sekund przed peletonem ogrywając współtowarzyszy ucieczki.

Równie ważna była postawa Marcina Sapy w wyścigu, który jechał równo i na każdym etapie starał się być w czołówce. zajął on 3 miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej. Niedosyt jednak pozostał, gdyż do 3 etapu jechał on w koszulce lidera, na którym to do mety przed peletonikiem dojechała 2 kolarzy, Holender Joost Van Leijen i Czech Martin Mareš, którzy między sobą roztrzygnęli walką o zwycięstwo końcowe.

W całym wyścigu zwyciężył Holender Joost Van Leijen, który umiejętnie bronił się przed atakami Czecha i Polaka. Wardo dodać że cała grupa DHL - Author zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej wyścigu, tracąc do zwycięzcy Psk Whirlpool Hradec Králové tylko 31 sekund

Źródła[edytuj | edytuj kod]