2007-09-01: Lech Kaczyński zostanie przesłuchany w sprawie przecieku w CBA

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 1 września 2007

Tygodnik Wprost ujawnia, że w sprawie przecieku z akcji CBA w ministerstwie rolnictwa przesłuchany przez prokuraturę ma zostać prezydent Lech Kaczyński. "Pan prezydent będzie zeznawał w pierwszym możliwym dla niego terminie. Wcześniej było to niemożliwe z uwagi na jego obowiązki" - powiedział Dariusz Barski - prokurator krajowy.

Podczas przesłuchania prezydent miałby opowiedzieć o obecności Janusza Kaczmarka w Pałacu Prezydenckim 5 lipca, na kilka godzin przed spotkaniem z Ryszardem Krauze, na którym według prokuratury doszło do przecieku. Dziennikarze Wprost uważają, że 5 lipca w Pałacu Prezydenckim doszło do spotkania Kaczyński-Kaczmarek, w rozmowie uczestniczyć miał także Ludwik Dorn oraz Małgorzata Bochenek.

Wyjaśnienia domniemanego udziału prezydenta w przecieku domaga się opozycja, dziś lider PO Donald Tusk powiedział, że "wyjaśnienie niejasnej roli prezydenta w tej sprawie jest konieczne." Platforma domaga się jak najszybszego powołania sejmowej komisji śledczej, która miałaby zbadać sprawę przecieku.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]