2007-08-27: Warszawa: szczury w parku Szczęśliwickim

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 27 sierpnia 2007
Park Szczęśliwicki
Park Szczęśliwicki

W parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie pojawiły się szczury.

"Ostatnio kilka spacerowało po chodniku. Gdy tupnęłam nogą, spojrzały, po czy spokojnie, bez pośpiechu zeszły na trawnik" - stwierdziła Alina Jarczyk, mieszkająca w pobliżu parku.

"Szczury kompletnie już nie reagują na mojego labradora. Znieruchomieją, gdy szczeka, ale nie uciekają. Bez psa bałabym się do tego parku wejść. Nie wyobrażam sobie, żeby przyjść tu z dzieckiem i położyć je tu na kocyku na trawie" - relacjonowała panie Renata, mieszkająca przy ulicy Drawskiej.

"Pokazują się nie pierwszy raz. Zawsze żyły w parku. Cztery lata temu wydaliśmy dużo pieniędzy na pozbycie się ich. Niestety, wróciły. Mieszkańcy karmią co prawda kaczki, ale i szczury mają przez to dość pożywienia. Poza tymi parkowymi alejkami wędrują do nas też te mieszkające na okolicznych byłych ogródkach. Na przełomie września i października zalecimy wytrucie gryzoni. Trutki będą wkładane bezpośrednio do nor i pudełek-pułapek. Najprawdopodobniej skorzystamy z doświadczeń firmy, która wytruła szczury w parku Olszyna na Bielanach" - powiedziała Maja Gottesman, rzeczniczka Urząd Dzielnicy Ochota.

"Szczury jedzą to, co ludzie dają kotom i gołębiom. Dokarmiane ptaki bez trudu przepędzają" - poinformował Wiesław Rozbicki. pracownik sanepidu. Zwrócił on również uwagę na to, aby uważać na gryzonie ponieważ są one źródłem wielu chorób układu pokarmowego. Przenoszą także bakterie i pasożyty pochodzenia zwierzęcego.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości