Przejdź do zawartości

2007-08-27: SLD: Ziobro przed Trybunał Stanu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 27 sierpnia 2007


We wtorek Sojusz Lewicy Demokratycznej przygotuje wniosek o postawienie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu i rozpocznie zbieranie podpisów pod tym wnioskiem - poinformował sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski.

Napieralski nie sprecyzował jakie zarzuty wobec Ziobry znajdą się we wniosku. "Argumentów jest cała masa, wystarczy wziąć do ręku gazety" - podkreślił na konferencji prasowej. Pod wnioskiem do TS musi się podpisać 115 posłów.

Polityk zapowiedział także, że SLD "będzie walczyć" o poszerzenie wtorkowego porządku obrad Sejmu o głosowanie nad powołaniem komisji śledczych w sprawie akcji CBA w ministerstwie rolnictwa i w sprawie śmierci Barbary Blidy.

Ponadto SLD chce, aby porządek został poszerzony o wnioski w sprawie odwołania marszałka Sejmu Ludwika Dorna, bo - jak mówił Napieralski - "nie gwarantuje on w czasie kampanii wyborczej spokojnych obrad". Sojusz będzie się domagał również, aby we wtorek Sejm zajął się wnioskiem o wotum nieufności wobec Ziobry.

"Będziemy naciskać i nawet blokować mównicę aż marszałek wprowadzi te punkty pod obrady" - oświadczył Napieralski.

Po tym jak marszałek Sejmu Ludwik Dorn odczytał posłom w nocy z piątku na sobotę na tajnym posiedzenie stenogramy ze spotkania sejmowej komisji ds. specsłużb z byłym ministrem SWiA Januszem Kaczmarkiem opozycja uznała je za "porażające" i domaga się jak najszybszej dymisji Ziobry.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]