Przejdź do zawartości

2007-08-24: Wrocław: koparki wróciły na podwórko przy ul. Komuny Paryskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 24 sierpnia 2007
Koparka jednonaczyniowa

Mało skuteczna okazał się pikieta dzieci mieszkających przy Komuny Paryskiej, które w czwartek zablokowały budowę parkingu w miejscu, gdzie miał powstać plac zabaw. Ekipa budowlana powróciła w piątek na podwórko. Przedsiębiorstwo firmy, która ma wybudować parking obiecała, że w tym samym czasie będzie trwałą budowa placu zabaw, mieszkańcy w czwartek poprosili o złożenie tej obietnicy na piśmie, do dziś żaden z nich dokumentu nie widział.

Wśród mieszkańców pojawiło się nawet podejrzenie, że firma Franpress nie posiada pozwolenia na budowę, sprawę postanowili zbadać dziennikarze Gazety Wyborczej, którzy w tej sprawie kontaktowali się z miejskim wydziałem architektury - odpowiedzi nie dostali. Dziennikarzom nie udało się także skontaktować z przedstawicielami Franpressu.

Mieszkańcy nie mają zamiaru się poddać, "skoro nasze dzieci same wyszły z inicjatywą protestu, będziemy im pomagać" - powiedziała Barbara Kaup - matka jednego z protestujących chłopców. Mieszkańcy planują napisanie petycji do prezydenta Wrocławia, w której chcą prosić Rafała Dutkiewicza o załatwienie sprawy placu zabaw.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego
Wikinews
Wikinews
Dolnośląskie
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Wrocławia | Legnicy | Wałbrzycha | Jeleniej Góry | pozostałych miejscowości

Źródła[edytuj | edytuj kod]