Przejdź do zawartości

2007-08-23: Stanisław Łyżwiński został zatrzymany

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 23 sierpnia 2007

"Poseł Stanisław Łyżwiński został wieczorem zatrzymany w gdańskim szpitalu w związku ze śledztwem w sprawie tzw. seks-afery w Samoobronie, prowadzonym przez łódzką prokuraturę okręgową" - poinformował Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Po tym jak marszałek Ludwik Dorn przekazał pisemną informację prokuraturze, w gdańskim szpitalu, gdzie przebywa poseł ze względu na podejrzenie choroby wieńcowej, zjawiło się dziesięciu policjantów i biegły lekarz kardiolog. Prokuratura chce skierować wniosek o tymczasowe aresztowanie Łyżwińskiego.

"Dorn po otrzymaniu kserokopii zwolnienia męża twierdził, że chce zobaczyć oryginał. Miał na jego podstawie przesunąć debatę na piątek. Dostał oryginał, ale i tak przeprowadził głosowanie nad odebraniem immunitetu. Nawet za czasów stalinowskich oskarżeni mieli prawo do obrony" - powiedziała żona posła, Wanda Łyżwińska.

Adwokat Łyżwińskiego Wiesław Żurawski poinformował, że przed przewiezieniem jego klienta do Łodzi na przesłuchanie będzie on miał przeprowadzone badania w gdańskim szpitalu mające stwierdzić czy może on być do dyspozycji prokuratury.

"W ciągu 48 godzin zamierzamy przedstawić posłowi Łyżwińskiemu zarzuty, przesłuchać go w charakterze podejrzanego i po przesłuchaniu podjąć decyzję co do ewentualnego wniosku do sądu w sprawie tymczasowego aresztowania" - powiedział Krzysztof Kopania.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]