2007-08-22: Nowa ramówka TV Puls na początku 2008 roku?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 22 sierpnia 2007

Telewizja Puls nie zaprezentuje we wrześniu nowej oprawy graficznej. Stacja, której udziały niedawno kupiła firma News Corporation Ruperta Murdocha, pokaże się w nowej szacie prawdopodobnie dopiero na początku 2008 roku. Planowana jest również zmiana nazwy na Fox Polska.

Telewizja nie ma nadal przygotowanych pomieszczeń studyjnych w swojej siedzibie przy ul. Chełmskiej w Warszawie. Firma również nie podpisała umów z producentami telewizyjnymi, którzy mieliby dla niej tworzyć programy (m.in. z ATM Grupą i Rochstarem).

"Dziennik" podał, że nowa ramówka Pulsu ma zawierać programy znane z amerykańskiej edycji stacji Fox. Prawdopodobnie będa to:

  • teleturniej "Are you smarter than a 5th grader"
  • teleturniej "Nowożeńcy"

Rumperth Murdoch zapowiedział, że będzie to stacja z przewagą programów rozrywkowych niż informacyjnych. Nowy program informacyjny nie poprowadzi jednak Patrycja Redo (nadal będzie pracowała w TVN24). Stacja zyska natomiast reportera Tomasza Lipko i prezenterkę pogody Katarzynę Trzaskalską. Około jedną godzinę dziennie mają zajmować programy o charakterze religijnym.

Stacja nie podjęła jeszcze rozmów z reklamodawcami i domami mediowymi. "Dziennik" przypuszcza, że może to wynikać z niepewności co do zwiększenia zasięgu naziemnego Pulsu. Obecnie obejmuje on 16% kraju a z dostępem poprzez telewizje kablowe i satelitę 56%.

Stacja stanęła do konkursów o rozszerzenie częstotliwości naziemnych we Wrocławiu, Nowym Sączu i Lesznie. Wyniki postępowań będą znane we wrześniu.

Źródła[edytuj]