2007-08-22: Nowa ramówka TV Puls na początku 2008 roku?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 22 sierpnia 2007
Kultura i rozrywka
N icon culture.png

Telewizja Puls nie zaprezentuje we wrześniu nowej oprawy graficznej. Stacja, której udziały niedawno kupiła firma News Corporation Ruperta Murdocha, pokaże się w nowej szacie prawdopodobnie dopiero na początku 2008 roku. Planowana jest również zmiana nazwy na Fox Polska.

Telewizja nie ma nadal przygotowanych pomieszczeń studyjnych w swojej siedzibie przy ul. Chełmskiej w Warszawie. Firma również nie podpisała umów z producentami telewizyjnymi, którzy mieliby dla niej tworzyć programy (m.in. z ATM Grupą i Rochstarem).

"Dziennik" podał, że nowa ramówka Pulsu ma zawierać programy znane z amerykańskiej edycji stacji Fox. Prawdopodobnie będa to:

  • teleturniej "Are you smarter than a 5th grader"
  • teleturniej "Nowożeńcy"

Rumperth Murdoch zapowiedział, że będzie to stacja z przewagą programów rozrywkowych niż informacyjnych. Nowy program informacyjny nie poprowadzi jednak Patrycja Redo (nadal będzie pracowała w TVN24). Stacja zyska natomiast reportera Tomasza Lipko i prezenterkę pogody Katarzynę Trzaskalską. Około jedną godzinę dziennie mają zajmować programy o charakterze religijnym.

Stacja nie podjęła jeszcze rozmów z reklamodawcami i domami mediowymi. "Dziennik" przypuszcza, że może to wynikać z niepewności co do zwiększenia zasięgu naziemnego Pulsu. Obecnie obejmuje on 16% kraju a z dostępem poprzez telewizje kablowe i satelitę 56%.

Stacja stanęła do konkursów o rozszerzenie częstotliwości naziemnych we Wrocławiu, Nowym Sączu i Lesznie. Wyniki postępowań będą znane we wrześniu.

Źródła[edytuj]