2007-08-21: LiS domaga się komisji śledczej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 21 sierpnia 2007

Dziś Liga Polskich Rodzin i Samoobrona złożyły do Marszałka Sejmu wniosek o powołanie komisji śledczej ds. zbadania nieprawidłowości w działaniu CBA w resorcie rolnictwa.

Janusz Maksymiuk zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie, że LiS nie poprze wniosku o samorozwiązanie Sejmu póki sprawa tak zwanej "afery gruntowej" nie zostanie wyjaśniona.

Jednak Marszałek Sejmu Ludwik Dorn poinformował po spotkaniu Prezydium Sejmu, że nie podda pod głosowanie wniosków o powołanie komisji śledczych w sprawie tak zwanej "afery gruntowej" oraz w sprawie śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy.

"Jestem zdecydowany nie dopuścić do tego, aby Sejm stawał się forum czy narzędziem walki z walką z korupcją. Funkcjonowanie komisji śledczej w obecnym Sejmie, gdzie większość ma opozycja, służyłoby tylko walce politycznej z PiS i kampanii wyborczej" - powiedział Dorn.

Marszałek Dorn zapowiedział także, że wnioski o samorozwiązanie Sejmu podda pod głosowanie na pierwszym wrześniowym posiedzeniu. Na tym samym posiedzeniu będą głosowane także wnioski PO o odwołanie ministrów z rządu Jarosława Kaczyńskiego.

"Jeżeli 7 września nie uda się przegłosować samorozwiązania, to zwrócę się do Lecha Kaczyńskiego. Wówczas, w ramach umowy między PO a PiS, konieczne będzie rozwiązanie Sejmu przez prezydenta" - stwierdził Ludwik Dorn.

Źródła[edytuj]