2007-08-16: Raudsepp wygrywa wyścig kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 16 sierpnia 2007

Z okazji Święta Wojska Polskiego zorganizowano wyścig kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Zwycięzcą został Estończyk Taumo Raudsepp z grupy Rietumu Banka, który na mecie w Mławie wyprzedził swojego towarzysza ucieczki Kazimierza Stafieja (DHL Author). Trzecie miejsce po finiszu z peletonu, ze stratą minuty do czołowej dwójki, zajął inny z kolarzy Rietmu Banka - Łotysz Aleksejs Saramontis.

Wyścig o Puchar MON rozegrany został na trasie długości 160 km z Baboszewa do Mławy. Impreza kontynuuje tradycje Kryterium MON, które przez kilkadziesiąt lat rozgrywane było w Warszawie, a w ostatnich latach w Radzyminie.

Rywalizację zdominowali kolarze z ekip zagranicznych. Decydująca okazała się akcja Raudseppa z Kazimierzem Stafiejem. Uciekająca dwójka utrzymała do mety minutę przewagi nad ścigającą ich grupą, a na finiszu po zaciętej walce szybszy okazał się Estończyk wyprzedzając Stafieja o pół koła.

Co ciekawe Raudsepp pierwotnie nie figurował na liście startowej, co spowodowało drobne zamieszanie. Triumf w Mławie jest największym sukcesem w karierze tego niespełna 26-letniego kolarza, który jest dwukrotnym vice-mistrzem swojego kraju w jeździe indywidualnej na czas (w 2005 i 2006 roku przegrywał jedynie z Jaanem Kirsipuu).

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]