2007-08-16: Celnicy udaremnili przemyt polskiej heroiny

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 16 sierpnia 2007

Podczas kontroli celnej w Korczowej udaremniono największy przewóz słomy makowej w Europie Środkowo-wschodniej w tym roku. Jerzy K. pochodzący z Czeladzi został złapany w piątek ok. 6:00 rano przez pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej i funkcjonariuszy Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Przemyślu. Na tylnym siedzeniu auta celnicy znaleźli 8 worków foliowych w których znajdowało się prawie 72 kg narkotyku. Mężczyzna twierdził, że jest tam pasza dla zwierząt.

"Można z nich było wyprodukować około 3 tys. dawek narkotyku. W Przemyślu czynnych narkomanów jest dwunastu. Taka ilość heroiny wystarczyłaby im na rok" - poinformowała Małgorzata Eisenberger-Blacharska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu.

"Postawiliśmy mu zarzut przewożenia półproduktów polskiej heroiny. Słomę makową kupił od kogoś we wsi Sietesz w powiecie przeworskim. Pojechaliśmy ze Ślązakiem do Sieteszy, by wskazał nam sprzedawcę, ale K. wodził nas za nos. Twierdził, że jechał w nocy i nie pamięta dokładnie drogi" - poinformował Andrzej Reizer z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

Z ustaleń policji wynika, że słoma makowa miała dotrzeć na Śląsk. Przewoźnik za jej transport otrzymał 1000 zł.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Wikinews
Podkarpackie
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości