2007-08-15: Mio Technology wspiera kolarzy z dysfunkcją wzroku

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 15 sierpnia 2007

Niepełnosprawność nie musi oznaczać rezygnacji z pełni życia. Mio Technology postanowiło wesprzeć drużynę niewidomych i niedowidzących kolarzy, aby ułatwić im realizację sportowych marzeń.

Mio-Cross Team to nazwa drużyny kolarzy z dysfunkcją wzroku stworzonej dzięki współpracy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących - Cross i producenta urządzeń GPS - firmy Mio Technology. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony sponsora drużyna będzie mogła wziąć udział w ważnych wydarzeniach sportowych - Mio Bike Maratonie 2007, który odbędzie się w Poznaniu i Polanicy we wrześniu tego roku oraz w zaczynających się 17 sierpnia Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Niepełnosprawnych we Francji, które są częścią kwalifikacji do najważniejszego wydarzenia - Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Polscy kolarze tandemowi należą do ścisłej czołówki światowej. W ciągu ostatnich kilku lat zdobywali liczne medale na zawodach najwyższej rangi. Do najważniejszych sukcesów należą: złoty medal tandemu Kosikowski-Korc na Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym podczas imprezy rozgrywanej w Szwajcarii w 2006 i na Mistrzostwach Europy w Holandii 2005, srebrny medal tandemu Kosikowski-Płotkowiak na Mistrzostwach Europy w Czechach 2003 oraz historyczny - pierwszy start polskich kolarzy tandemowych na paraolimpiadzie w 2004 roku.

Źródła[edytuj | edytuj kod]