2007-08-15: Kolarze Zabel i Valverde niemile widziani w Stuttgarcie na Mistrzostwach Świata

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 15 sierpnia 2007

Prezydent komitetu organizacyjnego kolarskich Mistrzostw Świata, Susanne Eisenmann, nie chce, aby Erik Zabel i Alejandro Valverde wystartowali w tym roku w Stuttgarcie - taką informację podaje gazeta Stuttgarter Nachrichten.

Zabel przyznał się niedawno do stosowania EPO w 1996 roku, natomiast Valverde jest łączony z Operación Puerto, aferą dopingową wykrytą przez hiszpańską Guarda Civil w zeszłym roku. "Chcemy oczyszczać kolarstwo, a udział w wyścigu takich kolarzy na pewno nam w tym nie pomoże" – powiedziała Eisenmann, reagując na oświadczenie Zabela, że MŚ są jego najważniejszym celem w tym sezonie. Niemiecka Federacja Kolarska podejmie decyzję w sprawie startu niemieckiego sprintera pod koniec tego miesiąca.

Eisenmann jest również przeciwna udziałowi Valverde w Stuttgarcie, z powodu jego domniemanych kontaktów z doktorem Eufemiano Fuentesem. "Jestem przeciwna jego udziałowi, ale prawnie nie mogę mu zabronić startu w wyścigu. Natomiast Kloden musi być traktowany jako niewinny dopóki nie udowodni mu się winy" – dodała.

Źródła[edytuj | edytuj kod]