2007-08-15: Blizne: policjant spowodował wypadek, w którym zginęły dzieci

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 15 sierpnia 2007
Policja Opel Kraków.JPG

14 sierpnia w miejscowości Blizne koło Brzozowa, na drodze wojewódzkiej nr 886 doszło do wypadku drogowego, który spowodował 42-letni policjant jadący prywatnym samochodem. Wydarzenie miało miejsce około godziny 16:00.

"Dwóch braci w wieku 3 lat zginęło na miejscu, a ich matka oraz idąca z nimi także 3-letnia dziewczynka trafiły do szpitala po tym, jak uderzył w nich prywatny samochód policjanta, jadącego na służbę. Informacje z miejsca tragedii były na bieżąco weryfikowane. Najpierw pojawiła się informacja, że dzieci było troje, później, że tylko dwóch braci. Ostatecznie okazało się, że trzecie dziecko, dziewczynka, szybko odleciała helikopterem do szpitala i stąd pojawiały się różnice w informacjach" - poinformował kom. Mariusz Skiba, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 3-letnia dziewczynka jest w stanie krytycznym. Poszkodowana kobieta i jej rodzina mają zapewnioną pomoc psychologa policyjnego.

Prawdopodobnie przyczyną wypadku był pies, który wbiegł nagle na jezdnię. Kierowca chcąc go ominąć skręcił nagle w lewo a następnie stracił panowanie nad pojazdem i wówczas uderzył w idącą chodnikiem kobietę z dziećmi.

Funkcjonariusz był trzeźwy. Od 17 lat służy w policji. Obecnie pracował w oddziale prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości