2007-08-14: Krakowska policja zatrzymała informatyka, który od kilku lat okradał bankomaty

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 14 sierpnia 2007
Bankomat 050421.jpg

"Krakowska policja zatrzymała złodzieja, okradającego od kilku lat bankomaty w całej Polsce. Wcześniej mężczyzna pracował jako programista i informatyk w firmie zajmującej się obsługą bankomatów" - poinformował Dariusz Nowak, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie.

35-letni mieszkaniec Warszawy okradał bankomaty m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Trójmieście i Rzeszowie. W ciągu ostatnich lat ukradł z urządzeń ok. 700 tys. zł.

"Dzięki współpracy z operatorem firmy zarządzającej siecią bankomatów ustalono, że podejrzewany mężczyzna pojawił się w Krakowie. W pobliżu kilkunastu bankomatów, które wytypowano, ustawiono policyjne patrole. W poniedziałek około godz. 18:30 przed jednym z bankomatów w Nowej Hucie pojawił się poszukiwany mężczyzna. W chwili, gdy próbował zrealizować transakcję, został zatrzymany" - poinformował rzecznik małopolskiej policji.

Złodziej miał przy sobie 6 kart dzięki którym dokonywał kradzieży. Postawiony mu również zarzut podrobienia tychże kart bankomatowych. Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie tymczasowym. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
POL województwo małopolskie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości