2007-08-14: Kolarz Koldo Gil usunięty z listy Fuentesa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 14 sierpnia 2007

Koldo Gil, który pierwotnie był uznany za jednego z kolarzy współpracujących z okrytym złą sławą lekarzem Eufemiano Fuentesem, został właśnie wykreślony z kręgu podejrzeń przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). Oznacza to, że zawodnik będzie mógł teraz bez problemów startować we wszystkich najważniejszych imprezach kolarskich.

Chociaż oficjalnie zawodnicy będący na liście Fuentesa mogą startować we wszystkich wyścigach, organizatorzy wielu z nich proszą ekipy o niewystawianie tych zawodników, a ekipy najczęściej idąc na rękę organizatorom, przystają na takie rozwiązania. Wśród tych zawodników do niedawna jeszcze znajdował się Koldo Gil z ekipy Saunier Duval, który przez pierwszą część sezonu startował jedynie w małych imprezach, nie mając nadziei na rywalizację na najwyższym poziomie. Po pozytywnej decyzji UCI Hiszpan liczy na swój start w hiszpańskiej Vuelcie. "To był dla mnie bardzo ciężki okres. Teraz, gdy już moje nazwisko zostało wreszcie oczyszczone, ciężar spadł mi z barków. Mogę spokojnie przygotowywać się do kolejnych startów i liczę, że zostanę wybrany do udziału w Vuelta Espana" - skomentował całą sytuację zawodnik.

Gil mimo problemów odnosi w tym sezonie sukcesy. Na początku maja triumfował w Subida al Naranco i etapowym wyścigu Vuelta Asturias. Poza tym był drugi w klasyfikacji generalnej Vuelta Castilla y Léon, w której uległ jedynie Alberto Cantadorowi, a także czwarty w Vuelta a Murcia i dziesiąty w należącym do Pro Touru wyścigu Vuelta al Pais Vasco

Źródła[edytuj | edytuj kod]