2007-08-13: Trwa zlot ZHP w Kielcach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 13 sierpnia 2007
Początek zlotu - budowa obozu harcerskiego

Od piatku 10 sierpnia trwa w Kielcach Zlot Związku Harcerstwa Polskiego - Kielce 2007. Hasło zlotu „Jeden świat – jedno przyrzeczenie” nawiązuje do zakończonego właśnie w Anglii 21 Światowego Jamboree Skautowego.

Zlot jest jednym z najważniejszych w Polsce przedsięwzięć obchodów 100-lecia skautingu. Przyjechały na niego tysiące harcerzy i instruktorów ZHP a także kilkuset skautów i harcerzy z zaproszonych drużyn zagranicznych (łącznie z 17 państw).

Łączna liczba obecnych na apelu inauguracyjnym 11 sierpnia wyniosła 7821 osób. Wśród ważnych gości byli m.in. ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie R. Kaczorowski, Minister Spraw Zagranicznych A. Fotyga, przedstawiciele innych ministerstw i władze miasta.

Program imprezy obejmuje wszystkie najważniejsze aspekty programu wychowawczego harcerstwa, łącząc w sobie zabawę, zajęcia sportowe i działalność kulturalną, wędrówki, rozwój duchowy, zdobywanie pożytecznych umiejętności oraz służbę społeczeństwu.

Uczestnicy mieszkają w miasteczku namiotowym na terenie kieleckiego stadionu. Nie tracą ducha mimo niesprzyjającej pogody...

Oficjalne zakończenie zlotu - w sobotę 18 sierpnia.

Źródła[edytuj | edytuj kod]