2007-08-10: Koniec drużyny kolarskiej Discovery Channel?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 10 sierpnia 2007

Amerykańska drużyna kolarska Discovery Channel Pro Cycling Team ogłosiła dziś, że do tej pory nie znalazła nikogo, kto mógłby zastąpić miejsce wycofującego się sponsora tytularnego ekipy – telewizji Discovery Channel. W związku z tym najprawdopodobniej wraz z końcem obecnego sezonu drużyna zostanie rozwiązana.

Ekipa, która częściowo należy do siedmiokrotnego zwycięzcy Tour de France, Lance’a Armstronga, poszukiwała nowego sponsora od wiosny, kiedy to telewizyjna spółka poinformowała, że nie przedłuży kończącego się wkrótce kontraktu. Liczono, że uda się znaleźć partnera, który pomimo niekorzystnej w ostatnim czasie prasy, zechciałby zainwestować w kolarstwo, przekazując przynajmniej 14 mln dolarów rocznie na potrzeby drużyny.

Jadący pod ogromna presją kolarze, zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i robią wszystko, by osiągane przez nich wyniki były jak najlepsze. Bardzo szczęśliwi okazał się dla nich lipcowy Tour de France, gdzie w pierwszej trójce wyścigu znaleźli się dwaj zawodnicy drużyny – Alberto Contador, który wygrał imprezę i Levi Leipheimer, który zajął 3. pozycję. Ekipa Bruyneela okazała się również najlepszą drużyną całego touru, a Contador dodatkowo wygrał klasyfikację młodzieżową oraz jeden z pirenejskich etapów.

Drużyna Discovery Channel w swojej pierwotnej wersji, 7-Eleven, została w 1981 roku założona przez Jima Ochowicza. W 1991 roku głównym jej sponsorem została Motorola, a pięć lat później jej miejsce zajęła amerykańska U.S. Postal Service (USPS), która sponsorem tytularnym ekipy była do 2005 roku. W tym czasie drużyna święciła swoje największe sukcesy, za sprawą kolejnych zwycięstw Lance’a Armstronga w Tour de France. Od ponad dwóch lat amerykański dream team finansuje Discovery Channel.

Źródła[edytuj | edytuj kod]