2007-08-10: Drużyna T-Mobile zostaje w kolarstwie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 10 sierpnia 2007

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czwartek pojawiła się oficjalna informacja dotycząca przyszłości niemieckiego koncernu Deutsche Telekom w kolarstwie. Zarząd podjął decyzję, że pomimo licznych afer związanych pośrednio lub bezpośrednio z drużyną, nie wycofa się ze sponsorowania ekipy Boba Sapletona.

Telekomunikacyjny potentat zadecydował, że nie zerwie umowy z drużyną i będzie jej sponsorem do 2010 roku, tak jak zostało to pierwotnie zapisane w kontrakcie. Jednocześnie jednak Christian Frommert, dyrektor ds. sponsoringu Deutsche Telekom, powiedział, że w razie kolejnych przypadków dopingu, współpraca zostanie definitywnie zakończona.

W swoim wystąpieniu Frommert przedstawił nowe punkty, które będą obowiązywać w drużynie: "Po raz pierwszy w historii sportu, wszystkie osoby zatrudnione w drużynie, od kolarzy, poprzez mechaników, masażystów na dyrektorach sportowych skończywszy, będą przekazywać część swojego miesięcznego wynagrodzenia, na nasz program antydopingowy, a T-Mobile International podniesie swój wkład do miliona euro i przekaże na walkę z dopingiem. Będziemy też częściej przeprowadzać kontrole antydopingowe wśród naszych zawodników i będziemy również pracować nad ich ulepszeniem".

Źródła[edytuj | edytuj kod]