2007-08-08: Prezydent przerwał urlop aby odwołać ministra Kaczmarka

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 8 sierpnia 2007

Prezydent Lech Kaczyński przerwał urlop na Helu i jedzie do Warszawy, gdzie o godzinie 17:00 w Pałacu Prezydenckim dokona zmian w składzie rządu. Wiadomo już, że prezydent odwoła ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka. Nowym ministrem MSWiA będzie Władysław Stasiak. Jak powiedział premier powodem zmiany ministra jest fakt, że "Kaczmarek jest w kręgu podejrzeń w sprawie przecieku dotyczącego akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego."

O przerwanie urlopu przez prezydenta apelował dziś Donald Tusk: "Prosimy prezydenta o przerwanie urlopu i spotkanie, by porozmawiać o wcześniejszych wyborach". Według szefa Platformy "Nie można już dłużej udawać, że nic się nie dzieje. Trzeba przerwać kołomyję, która żenuje Polaków". Tusk uznał, że jakimś wyjściem z sytuacji będą przedterminowe wybory. Prawdopodobnie przerwanie urlopu przez prezydenta nie będzie związane z prośbą lidera PO.

W związku z powrotem prezydenta do Warszawy, pielgrzymkę do Częstochowy przerwał również rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]